Turkcell Sarı Kutu Servisi Kapandı mı? Neden Kapanıyor?

Turkcell Sarı Kutu Servisi Kapandı mı? Neden Kapanıyor? Kalan sarı kutu puanlarımı nasıl harcarım ve kullanırım. Bedava internet yapma ve transfer etme. Faturalı faturasız tüm hatlarda geçerli.


Sponsorlu Bağlantılar

Turkcell Sarı Kutu kapandı mı diye artan sorular ile birlikte buna bir makale düzenleme zorunluluğu hissettik arkadaşlar. Turkcell bugün tüm abonelerine bir mesaj gönderdi ki kimimiz çok hüzünlendi, çünkü bir çoğumuzun yıllardır kullandığı servis 31.05.2018 tarihi ile kapanacağını duyurdu. Bu son derece sade bir mesaj ile gerçekleşirken Turkcell Sarı Kutu neden kapandı sorusuna yanıt vermek için çok erken zira henüz resmi bir açıklama yapılmadı, izah edilmedi.

Sadece şundan eminiz ki verilen tarihten sonra “kalan sarı puanları nasıl kullanırım?” diyen binlerce insan tarih geçmeden puanları harcamalı ve bitirmeli. Yoksa hiçbir değeri ve önemi kalmadan çöp olacak. Vakit kaybetmeden harcama yap!

Turkcell Sarı Kutu Neden Kapandı?

Net bir açıklama yapılmadığı için bu konuda bilgi vermek doğru olmayacak, en iyisi beklemek ve paylaşım yapılmasını ummak. Öyle düşünüyoruz ki son zamanlarda popülaritesini yitirmeye başlayan servis yaptığı kampanyalar ve verdiği hediyeler ile kullanıcıları cezbetmeyi çok başaramadı. Genellikle genç kesime hitap etti. Sarı kutu neden kapandı sorusuna yanıt alabilmek için biraz daha sabır etmek gerekecek.

En çok lise çağında ki öğrencileri üzecek gibi duruyor çünkü kendi aralarında bolca puan gönderme işlemi yapıyorlardı 🙂

Kalan Sarı Kutu Puanlarımı Nasıl Kullanır ve Harcarım?

Bu işlem için 50 gün daha bekleyebilirsiniz (bugün 10 Nisan) iyice birikir ve daha dişe dokunur şeyler alabilirsiniz. Örneğin 3,6 veya 12 aylık Turkcell bedava internet paketi alırsanız uzun vadede kullanabilirsiniz ve böylelikle kalan puanlarıda bitirebilirsiniz. Bir çok yeni kurumsal anlaşma ile ilgili kampanyalar duyuran operatör devi, bunların yerine çok daha iyilerini getirecektir. Siz yinede biraz bekleyen taraf olun 🙂

Hiç sanmıyoruz ama olurda bu kapanma tarihi ertelenirse (buda belki bir ihtimalde olsa abonelerin kapanmayı önleyecek bir sevgi gösterisinde bulunması ile olabilir 🙂 ) yine bir SMS ile bildirim mesajı herkese tekrar ulaştırılacaktır. Siz o zamana kadar bu kapanacağı varsayımını yapın ki çok daha fazla üzülmeyin. Puanları transfer etmek de bir çözüm tabi ama faturalı ve faturasız hazır kartta değişiklikler gösterebilir. Bizi takip etmeye devam ederek en güncel gelişme ve haberlerden ilk sen haberdar olabilirsin. Eğer sosyal medyayı aktif kullanıyorsan Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsin. Bir önce ki makalemizde de güzel verilere değindik!